Ozan Tufan’dan yıllar sonra gelen Fenerbahçe itirafı!

Futbol hayatını İngiltere Championship ekibi Hull City’de sürdüren Ozan Tufan, kariyerine dair dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Habertürk’te dikkat çeken ifadelere yer veren tecrübeli futbolcu, Galatasaray’ın efsane teknik direktörü Fatih Terim’den de övgüyle bahsetti.

Ozan Tufan’ın dikkat çeken açıklamaları şu şekilde;

BEŞİKTAŞ’A TRANSFERİ NEDEN İPTAL OLDU?

“Fenerbahçe’ye transfer olacağım o dönemde Beşiktaş’la ilgili transfer görüşmem vardı. Şenol Hoca ile bir araya geldik. Fikret Orman başkandı o dönemde. Aramızda bir konuşma gerçekleşti. Şenol Hoca’nın ufak bir konuşması vardı. O konuşma gündemi değiştirdi. Bursaspor Başkanı transfere olumlu bakarken olumsuza döndü. Sonra sayın Aziz Yıldırım devreye girdi. ‘Seni istiyoruz, kulüplerle anlaştık’ dedi. Aziz Yıldırım, ‘Yarın statta imzayı atmanı bekliyoruz’ dedi. Ondan sonra Fenerbahçe serüveni başladı.

“FENERBAHÇE’DE BANA KARŞI PROBLEM VARDI”

“Fenerbahçe’de ikinci yılımda belli bir kilo problemim vardı. Onun dışında kilo problemim olmadı. Kilo konusu algı şeklinde ilerledi. Kulübün problemi vardı bana karşı, benim de hatalı olduğum dönemler vardı. Hepsini kabul ediyorum. Bursa’ya gidip yemek yediğim geri döndüğüm haberleri doğru değildi. Her oyuncunun istediği gibi Fenerbahçe’de kupa kazanma hayalinde bulundum. Ama bu hayalim gerçekleşmedi. Bana Fenerbahçe’nin kattığı tek şey kulübü çok benimsedim, onlarda beni benimsedi. Çok iyi insanlar tanıdım. Onun dışında bana taraftarın dışında kimsenin yardımı dokunmadı.”

“FATİH TERİM İLE ÇALIŞMAK BİR LÜTUFTUR”

“Fatih Terim benim için Türkiye’nin ve Avrupa’nın sayılı hocalarından biridir. Çoğu kişi ‘Gaz vererek oynatıyor. Hiçbir şey bilmiyor’ diyor. Bu başarılar hiçbir şey bilmeden olmaz. İnsanlar tanımadan yorum yapıyor. Fatih Terim ile çalışmak bir lütuftur. Her oyuncunun onunla çalışıp ondan bir şeyler kapmasını isterim. Kendisine has bir stili var, onunla konuşmaya bile çekinirsin. İkili ilişkileri, taktiği ve teknik en iyi hocalardan biridir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x