Cep telefonlarını POS’a dönüştüren linkle tahsilat İşCep’te

İş Bankası, üye iş yerlerinin cep telefonları aracılığıyla linkle ödeme alabileceği Linkle Tahsilat hizmetini 13,5 milyon kullanıcıya ulaşan İşCep’e taşıdı.

İş Bankası’ndan yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Sezgin Lüle, insan odaklı teknoloji tasarımlarıyla müşterilerinin hayatlarını kolaylaştıracak yenilikçi ürünler sunma ve ürünleri dijitalleştirme stratejisi altında pek çok yeniliği hayata geçirdiklerini kaydetti.

Ekim ayında sektörde bir ilki gerçekleştirerek kart hamileri için cep telefonlarını kredi kartına dönüştüren Dijital Kart deneyimini başlattıklarını anımsatan Lüle, şimdi de cep telefonlarını POS’a dönüştüren bir deneyimi iş yerlerinin kullanımına sunduklarını bildirdi.

Lüle, ticari hayatı kolaylaştırmak için dijitalleşme ve müşteri deneyimini pürüzsüzleştirme odaklarına değinerek, “2019 yılında Maximum İşyerim’de hizmete sunduğumuz ‘Linkle Tahsilat’ uygulamamızı, birçok yenilikçi hizmeti barındıran ve 13,5 milyon kullanıcıya ulaşan ana temas noktamız olan İşCep’e taşıyarak, İşCep kullanan iş yerlerimizin ayrıca bir POS cihazına ihtiyaç duymadan uygulama üzerinden ödeme alabileceği yeni bir dönem başlatıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ödeme sistemleri alanındaki faaliyetlerini yenilikçi çözümler ve kusursuz müşteri deneyimi yaklaşımıyla sürdürdüklerini vurgulayan Lüle, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Cep telefonunu POS’a dönüştüren İşCep Linkle Tahsilat hizmetimiz ile fiziki ya da Sanal POS deneyiminin sunduğu imkanları müşterilerimize cep telefonundan dijital olarak sunarak, web sitesi açma ya da fiziki POS kurulumu derdi olmadan, İşCep kullanıcısı iş yerlerimizin kartla ödeme alma deneyimini kolaylaştırıyoruz. Esnaf ve KOBİ’lerimizin linkle ödeme alma özelliği ile hem fiziki mağazalarda hem de uzaktan satış yaparken, peşin, taksitli ya da yabancı para birimindeki işlemler için ödeme almalarını mümkün kılıyoruz. Ödeme sistemleri alanında müşterilerimizin günlük hayatında kolayca kullanabilecekleri yeni dijital ödeme alma yöntemlerimizi İşCep’e eklemeye devam edeceğiz.”

YURT İÇİ LİNKLE TAHSİLAT İŞLEMLERİ PEŞİN VE TAKSİTLİ OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLEBİLİR

Esnaf ve KOBİ’ler, İşCep’te Linkle Tahsilat menüsünden bir ödeme sayfası bağlantısı (link) oluşturarak bunu müşterilerine SMS, elektronik posta, anlık mesajlaşma ya da telefonun sunduğu başka paylaşım uygulamalarıyla göndererek süreci başlatıyor.

Müşteriler ise kendilerine ulaşan linke tıklayıp sipariş verdikleri mal/hizmet bilgilerinin yer aldığı ödeme sayfasına ulaşarak ödemeyi gerçekleştirebiliyor. Böylece alışverişin ödeme alma ve yapma işlemleri dijital olarak hızlı ve kolay bir biçimde gerçekleşebiliyor.

Yurt içi Linkle Tahsilat işlemleri peşin ve taksitli olarak gerçekleştirilebiliyor. Yurt dışı satışlarda Türk lirası haricinde dolar, avro, sterlin gibi birçok para biriminin yanı sıra Visa, MasterCard, Amex, UnionPay, JCB, Discover, Diners Club dahil 7 farklı kredi ve banka kartı ile ödeme alınabiliyor.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x