Meral Akşener ve oğlunun Sinan Ateş davasındaki rolü ne? Eski danışmandan çarpıcı iddia!

  • HABER7 / ÖZEL 

İYİ Parti’de seçim sonrası yaşanan kriz günden güne büyüyor. Meral Akşener’in seçim sürecinde istifa eden eski danışmanı Dr. Hasan Sami Özvarinli, Sinan Ateş davası ile ilgili Haber7’ye çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in oğlu Fatih Akşener’in, partinin medya işlerini yaptığını söyleyen Özvarinli, bu kapsamda Sinan Ateş davasında da MHP’yi baraj altına çekmek için sosyal medya operasyonu düzenlediklerini iddia etti. Özvarinli ayrıca, ülkücü Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu şehit eden teröristin sponsorunun, partide milletvekili olduğunu hatırlatarak, “Ben ülkücüyüm diye ortada gezenler terörist sponsorları ile aynı meclisin çatısı altında aynı partide siyaset yapıyorlar. Bu onlara yeter.” ifadelerini kullandı.

“FATİH AKŞENER’İN EKİBİ SİNAN ATEŞ DAVASINDA PARALI HESAPLARA…”

Ülkü Ocakları eski genel başkanı Sinan Ateş cinayeti davası ile ilgili konuşan Hasan Sami Özvarinli, İYİ Parti’nin bu konuda paralı hesaplara tweet attırdığını ifade etti. Sinan Ateş’in ölümüyle alakalı İYİ Parti’nin fiziki bir girişimi olmadığını ancak partinin medya işlerini üstlenen Fatih Akşener’in ortağı olduğu SOBRİNUS isimli şirketten trol ve paralı hesaplara tweet attırdıklarını belirtti. Özvarinli, atılan tweetleri MHP’yi baraj altına çekmek amacı ile yapıldığını söyledi.

“PKK’NIN SPONSORU SEMO’YLA NASIL AYNI YERDE SAF TUTARSINIZ?”

Geçtiğimiz aylarda İYİ Parti İstanbul Milletvekili Adayı Seyithan İzsiz’in, Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun katili PKK’lı Nurullah Semo isimli kişiye burs vermesi ve Semo’nun bir akrabasının düğününe katılması gündemde yer almıştı. Meral Akşener’in eski danışmanı Hasan Sami Özvarinli, bu konuya da değindi. İYİ Parti içerisindeki milliyetçi kökenli isimlere yüklenen Özvarinli, Koray Aydın ve Müsavat Dervişoğlu’nu eleştirdi.

“AKŞENER’İN BAŞKA ÇARESİ YOK”

İYİ Parti aylardır FETÖ yapılanması, kayıp para krizi, taciz iddiaları ve Meral Akşener’in oğlu Fatih Akşener’in etkisi ile ilgili iddialar ile adeta bir kriz yaşıyor. Gündemden düşmeyen İYİ Parti’de ise seçimden bu yana 600’e yakın üst düzey istifa 1000’e yakın ise genel bir istifa durumu söz konusu. Dr. Hasan Sami Özvarinli, istifalar ile günden güne eriyen İYİ Parti’nin akıbeti için Meral Akşener’in istifa edeceğini iddia etti.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x