İsrailli vatandaşlardan Netenyahu’ya mesaj: Artık ateşkes yapın!

  • Haber7

İsrail’in Gazze’de yapmış olduğu ağır bombardıman ve soykırım 24. Gündür kesintisiz devam ediyor. Hamas’a bağlı El Kassam Tugayları dün yapmış olduğu operasyonla birlikte elindeki esir sayısını 239’a çıkardı.

Kaçırılan esirler arasından 3 kadın, İsrail Başbakanına video kaydı ile mesaj gönderdi. Binyamin Netenyahu ise sosyal medyadan bu mesaja karşılık verdi.

GÖSTERİŞ YAPIYORSUN

El Kassam Tugayları’nın elinde bulunan 3 Yahudi kadın bir video kaydı ile İsrail Başbakanına seslendi ve artık ateşkes ilan etmesi gerektiğini söyledi. Yahudi esirler mesajın devamında şunları ifade etti:

EVİNİZE DÖNMENİZ İÇİN HER ŞEYİ YAPIYORUZ

İsrail Başbakanı Binyamin Netenyahu ise sosyal medya hesabından rehinelerin isimlerini vererek bir mesaj yayınladı. Yayınladığı mesajda, evinize dönmeniz için her şeyi yapıyoruz diyen Netenyahu şunları dile getirdi:

İsrail Ordu Sözcüsü Daniel Hagari ise düzenlediği basın toplantısında, Hamas‘ın elindeki esirlerin sayısına ilişkin güncel bilgileri paylaştı. Gazze‘de alıkonulan 239 kişinin bulunduğunu ve ailelerine bilgi verdiklerini söyledi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x